Vzít si půjčku je dnes už něco naprosto samozřejmého. Když někdo nevyjde se svými penězi, prostě se obrátí na některého z četných poskytovatelů a vezme si takový úvěr, jaký je mu zapotřebí. A jestli je na tom něco ne zase až tak dokonalého, pak snad jedině to, že ne každá finanční instituce ne každému ze žadatelů vyhoví. A to z logických důvodů. Nikdo přece nechce riskovat, že svěří své jmění někomu, kdo ho dost možná nebude schopen vrátit.
Kapitolou samotnou pro sebe jsou pak soukromí podnikatelé. Když se totiž přestane těmto dařit v podnikání, potřebují nejednou skutečně nemalý podnikatelský úvěr, aby mohli do své firmy investovat. A se žádostí o tak velké peníze se prosazuje o dost hůř než u těch, kdo potřebují jen pár stovek do příští výplaty.
A proto je takový soukromník, který se uchází o půjčku, vesměs doslova pod drobnohledem. Než tomu někdo půjčí, je záhodno prověřit nejen jeho příjmy, ale i daňové přiznání, registry dlužníků a kdo ví, co všechno ještě. A běda, pokud dotyčný v některém ohledu nesplňuje požadavky, jež na něj zvolená finanční instituce klade. To se může rovnou rozloučit s nadějemi.
A nechce-li se takový podnikatel v nesnázích s nadějemi rozloučit, měl by se ucházet o úvěr, jenž je i za těch nejnepříznivějších okolností dosažitelný. Jeho volbou by tedy měla být nebankovní hypotéka bez registru. A to proto, že právě u této je největší naděje na úspěch, a to ať už má zájemce jakékoliv potíže. Tady ani na daních, ani na příjmech, ani na registrech moc nezáleží. Hlavní je, aby ten, kdo má o uvedenou hypotéku zájem, dokázal splácet. A aby po dobu trvání půjčky mohl dát do zástavy nějakou vhodnou nemovitost, čímž je zajištěno, že vše půjčené v pořádku vrátí.
Kdo v těchto bodech vyhoví, může si bez potíží půjčit třeba i až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti, a to dokonce klidně až na třicet let. Navíc za optimálních podmínek. A tomu se prostě nedá odolat.