Vy, kteří máte to štěstí a vousy sedí k vašim rysům tváře a celkovému naturelu, můžete být určitě spokojeni…ale co vousy samotné? Jsou také spokojené?
Jestliže jim ve sprše dopřáváte stejnou péči, respektive stejný druh šampónu jako vlasům, děláte velkou chybu. Přípravky na vlasy obsahují většinou odmašťovací látky, které vousům škodí. Naopak jim prospěje dávka oleje, ukrytá ve speciálních mýdlech pro plnovousy, která navíc můžete použít na celé tělo. A JAK SE O VOUSY STARAT PO JEJICH UMYTÍ?
· zásadně k jejich vysoušení nepoužívat fén
· pravidelně provádět drobné zástřihy kolem oblasti rtů nůžkami, celkovou úpravu pak pomocí zastřihovače s nástavcem
· pro zjemnění tvrdých a krepatých vousů používat oleje, které je hydratují, a po vetření do porostu proniknou až k pokožce kde působí blahodárnými vyživujícími složkami (např. oleje z arganu, nebo cedrového dřeva)
· vosky patří k nedílné součásti údržby vousů. Kromě toho, že je posilují a hydratují, pomáhají jim držet žádanou fazónu. Jsou dostupné v různých intenzitách tužení a obvykle parfémovány přírodními dřevitými vůněmi.
· plnovous potřebuje pravidelné pročesávání kartáčem. Jen tak bude držet potřebný tvar a lesk.
na trhu jsou dostupné kvalitní kartáče s přírodními štětinami, které zajistí výše jmenované požadavky. Na cestách, nebo při pobytu mimo domov jistě přijdou vhod různé typy skládacích stylových hřebenů, vyrobených z kostí, nebo dřeva. Určitě je využijete zejména po jídle, kdy vám pomohou zbavit se případných drobků
Možná byste rádi působili trošičku extravagantněji, takže je na čase použít do upraveného plnovousu zajímavý ocelový šperk v podobě klipsu, nebo upletený cop, či obarvení jiným,
výrazným odstínem. Pokud jste přece jen trošičku líní, svěřte se do služeb barbers shopu, kde se o vaši ozdobu perfektně postarají profíci.